Kategorie:

Dlaczego warto kupić biżuterię ze stali chirurgicznej?

Dobrze dopasowana biżuteria może podkreślić każdą stylizację, nawet tą casualową. Jednak biżuteria ze sztucznych tworzyw może wywołać reakcję alergiczną. Zdarza się też uczulenie na złoto czy srebro.

Jaka biżuterię mogą nosić alergicy?

Z roku na rok rośnie popularność biżuterii ze stali chirurgicznej. I nic dziwnego… To jedna opcja nie tylko dla osób, które borykają się z alergiami. Biżuteria ze stali chirurgicznej jest całkowicie bezpieczna, nie wywołuje wysypek czy odparzeń.

Biżuteria ze stali chirurgicznej przypadnie do gustu osobom, które są uczulone nie tylko na nikiel, srebro czy złoto, ale też borykają się z innymi dolegliwościami związanymi ze skórą. Na przykład atopowym zapaleniem skóry, czy łuszczycą. W przypadku tego typu chorób noszenie klasycznej biżuterii mogłoby powodować pogorszenie stanu skóry…

Decydując się na zakup biżuterii ze stali chirurgicznej mamy ogromną ilość wzorów do wyboru. Kolejną zaletą ozdób tego typu jest stosunkowo niska cena. Zwłaszcza jeśli porównamy ją z ceną biżuterii srebrnej czy złotej.

Jak dbać o biżuterię ze stali chirurgicznej?

Tego typu ozdoby nie wymagają zbyt skomplikowanej i długiej  pielęgnacji. Jeśli chcemy wyczyścić ulubioną bransoletkę czy kolczyki wystarczy woda z mydłem. Umytą biżuterię należy przetrzeć miękką szmatką. 

Stalowa biżuteria jest też wyjątkowo odporna na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego nie musimy bać się, że cienki łańcuszek czy bransoletka zerwą się w czasie noszenia.

Biżuteria ze stali szlachetnej możemy nosić przez cały rok. Nie ma zagrożenia, że zaśniedzieje czy pokryje się rdzą. Jest praktycznie niezniszczalna…

Firmy jubilerskie coraz częściej wykorzystują chirurgiczną przy produkcji biżuterii dla mężczyzn. Stal świetnie wygląda w połączeniu z kamieniami półszlachetnymi czy skórzanymi rzemykami. Takie projekty prezentują się nowocześnie i jednocześnie bardzo elegancko. 

Stalowa biżuteria to doskonały wybór dla panów, którzy lubią bawić się modą i nie przepadają za tradycyjnymi, męskimi ozdobami…