Kategorie:

Biżuteria ze stali chirurgicznej

Biżuteria ze stali chirurgicznej i jej ponadczasowość

Biżuteria od wieków uważana jest za najlepszego przyjaciela kobiety, można ją dopasowywać i komponować na wiele sposobów, tworząc doskonały dodatek do każdej stylizacji. Nadaje ona niesamowitego charakteru i stylu, a także wykazuje naszą wyrazistość. Niesamowicie popularnymi świecidełkami w tych czasach są te wykonane ze stali chirurgicznej, dlatego też dzisiaj dowiemy się co nie co na temat tego wyjątkowego materiału!

Na samym początku, co to właściwie jest stal chirurgiczna?

Stal chirurgiczna, inaczej nazywana stalą jubilerską, nierdzewną bądź szlachetną, jest to rodzaj stali, której główne zastosowanie wywodzi się z produkcji narzędzi chirurgicznych stosowanych w medycynie. Aczkolwiek to nie wszystko, ponieważ wykorzystywana jest chociażby do przekłuwania części ciała, przykładem mogą być igły do tatuażu lub właśnie tworzona z niej biżuteria, o której dzisiaj porozmawiamy. W przypadku właśnie biżuterii najczęściej z owej stali wytwarzane są kolczyki, naszyjniki pierścionki, bransoletki (zarówno na rękę jak i nogę), zegarki i inne tego typu ozdoby. Stal jubilerska nie jest materiałem skomplikowanym czy wymagającym w obróbce, dlatego też można uzyskiwać z niej wiele wspaniałych i estetycznych kształtów.

Ogromne zalety

Zalety biżuterii ze stali chirurgicznej można byłoby wymieniać do nieskończoności. Prawdopodobnie największą z nich jest jej łudzące podobieństwo wizualne do złotej lub srebrnej biżuterii, przy bardzo niskich cenach. Ponadto wielkim plusem jest to, że stal chirurgiczna jest niesamowicie bezpieczna dla skóry, nie wywołuje żadnych niechcianych reakcji alergicznych. Wytworzona ze stali nierdzewnej, biżuteria w żaden sposób nie odbarwia się, nie matowi, posiada niezwykle wysoką odporność na zniszczenia.

Biżuteria ze stali chirurgicznej vs. inne metale

Wiele osób przed zakupem biżuterii zastanawia się jakie tworzywo będzie najlepszym wyborem. Złoto, srebro czy jednak stal chirurgiczna? Przede wszystkim biżuteria ze stali nierdzewnej nie wymaga szczególnej pielęgnacji czy konserwacji, aby połyskiwać nieskazitelnym wyglądem. Przeciwieństwem do niej są wyroby ze złota czy srebra, o które musimy dbać, jeżeli chcemy cieszyć się nimi przez lata.