Kategorie:

Biżuteria ze stali chirurgicznej – dodatek, który musisz mieć!

Biżuteria dla wielu kobiet stanowi ulubiony dodatek, bez którego nie wyobrażają sobie wyjścia z domu. Dobrze dobrana biżuteria może być nie tylko znakomitym uzupełnieniem każdej stylizacji, ale także wydobywać naturalne piękno kobiety i skupiać wzrok na atutach jej typu urody. Bardzo często zdarza się, że noszenie biżuterii może znacznie obniżać komfort samopoczucia, lub być zwyczajnie niemożliwe a wszystko za sprawą skłonności do alergii.

Dlaczego biżuteria uczula?

Najczęstszym powodem uczuleń wywoływanych przez biżuterię jest nikiel, który bardzo często wchodzi w skład biżuterii niższej jakości. Uczulenie na złoto oraz srebro, zdarza się rzadziej niż w przypadku uczulenia na nikiel, jednak istnieje duża grupa osób, które nie mogą korzystać z tego rodzaju biżuterii. Osoby, które mają skłonność do alergii nie muszą wcale rezygnować z noszenia ozdób. Znakomitym rozwiązaniem jest biżuteria ze stali chirurgicznej, która nie posiada w swoim składnie metali, które mogą wywoływać reakcje alergiczne. Tego rodzaju biżuteria swoim eleganckim wyglądem sprawi, że będzie to idealny dodatek nie tylko do codziennych stylizacji, ale także tych, które zakładamy na wielkie wyjścia.

Dla kogo będzie odpowiednia biżuteria ze stali chirurgicznej?

Biżuteria ze stali chirurgicznej jest produkowana z surowca, który jest określany mianem „hipoalergicznego” co oznacza, że jest całkowicie bezpieczna dla skóry. Co prawda stal chirurgiczna zwiera w swoim składzie nikiel, jednak jest to tak śladowa ilość, że przy kontakcie ze skórą nie powstaje charakterystyczny odczyn alergiczny. Jeśli zdarza Ci się zaobserwować na swoim ciele zaczerwienienia, swędzące plamy lub obrzęki, w miejscach, które miały kontakt z biżuterią, oznacza to, że powinnaś zmienić dotychczas używane ozdoby na takie, które wykonuje się ze stali chirurgicznej. Niestety uczulenia na metale wchodzące w skład biżuterii nie da się na stałe wyleczyć, dlatego jedynym rozwiązaniem jest wyeliminowanie czynnika powodującego alergię, a w takiej sytuacji doskonałym zamiennikiem będą dodatki hipoalergiczne.